Nejnovější příspěvky

Aktuální informace o dění v Poděbradech.

Jak se vyvíjí generel dopravy?

líbili jsme, že Vás budeme informovat…

V minulém vydání novin jsme Vás informovali o několikanásobně předražené ceně generelu dopravy a jeho špatném výsledku. Garantem projektu, jehož součástí byla celá řada analytických nesmyslů, je radní z Langrovy Volby pro Poděbrady, pan Lukavec. Od posledního uveřejněného článku na toto téma se situace výrazně nezměnila, přestože jsme zaznamenali zoufalou snahu pana Lukavce určité změny do projektu zanést.

Jako opoziční zastupitelé města se ptáme, proč zpracovatel generelu města Poděbrad nečerpal z informací, které Středočeský kraj poskytuje zdarma? Dále pak, jaký je důvod výběru zbytečně drahého zpracovatele, navíc ze vzdálené Ostravy? Jsme přesvědčeni, že při tvoření generelu města Poděbrad za cenu 1,5 miliónů Kč bylo možné jednoduše využít údajů Středočeského kraje. Ty jsou totiž o našem městě a regionu k dispozici volně.

Takové jednání nám velmi připomíná zbytečnou smlouvu číslo 217/397 o poskytování ekonomického poradenství k nápravě majetkové evidence za odměnu 450 000 Kč. Nechce se nám věřit, že by správa majetku města byla v takovém nepořádku, aby její nápravu nezvládli pracovníci městského úřadu sami. Je zřejmé, že hnutí Volba pro Poděbrady z peněz daňových poplatníků našeho města snadno utrácí. Koalice kupí jednu chybu za druhou a my jasně vidíme, že to s nimi zkrátka slušně a poctivě nejde.

 

PaedDr. Miroslav Káninský

Předseda a lídr spolku.

zanechte odpověď