Nejnovější příspěvky

Aktuální informace o dění v Poděbradech.

Bude-li opět sdružení Naše Poděbrady z.s. na radnici, poděbradští občané platit odpady nebudou!

Již nyní se obyvatelé města finančně podílí pouze 1/3 z celkové částky, kterou město platí za odpady.

Chceme jít jinou cestou, než některé obce a města v České republice. Pokud ve volbách zvítězíme, zcela zrušíme poplatky za svoz odpadu.
Již v letošním roce jsme snížili částku 650 korun na 500 korun za osobu.

Není málo měst, která své občany od poplatků osvobodila: Kralupy nad Vltavou – město se srovnatelným rozpočtem, velikostí i počtem obyvatel více jak 7 let neúčtuje poplatky za odvoz odpadů, a přesto hospodaří s vyrovnaným rozpočtem. Teplice, Karviná, Ústí nad Labem a tak bychom mohli pokračovat.

Další město, například Brno, osvobozuje od poplatků děti do 4 let a seniory nad 70 let. Tyto samosprávy, stejně jako i my, chtějí pomoci svým občanům a spíše než vybírat poplatky za odpad, pracovat na tom, aby se třídilo ještě více v rámci recyklace a ochrany ovzduší. V uplynulém období jsme zrekonstruovali sběrný dvůr technických služeb, vybudovali nová kontejnerová stání a rozšířili objem recyklačních kontejnerů.

To a mnoho dalšího, o čem se dozvíte v dalších číslech novin by mělo spolu s osvětou napomoci tomu, aby byl objem komunálního odpadu čím dál nižší a odpad byl separován více než doposud.

 

Naše Poděbrady

zanechte odpověď